Whatsapp +44 7362 050623

Proteza Dentare në Shqipëri

Dent Dinamo është këtu për t'ju ofruar çdo nevojë për buzëqeshjen tuaj perfekte. Trajtimet e protezave kanë treguar se janë diçka për të cilën shumica e njerëzve janë të interesuar, për faktin se shumë njerëz kanë filluar të kuptojnë rëndësinë e dhëmbëve të tyre dhe të kuptojnë faktorët e shumtë që po i shkatërrojnë ata. Të gjithë duan të kenë dhëmbët idealë dhe buzëqeshjen më të mirë, megjithatë, duket se nuk është aq e lehtë sa mendoni. Protezat janë një hap pozitiv për të përmirësuar shëndetin tuaj dentar, si dhe cilësinë e jetës tuaj.

Proteza Dentare


As Seen On


AND OVER 250 NEWS SITES

Besuar dhe vleresuar nga qindra

Ne zgjedhim çdo klinikë me kujdes duke kryer një inspektim në klinikë dhe gjithashtu duke shqyrtuar me kujdes historinë dhe vleresimet e pacientëve të tyre.

Si funksionon?

Si fillim gjeni një klinikëkrahasoni çmimet dhe vlerësimet

Hapi tjetër, caktoni datën e procedurës

Konfirmoni & vendosni informacionin tuaj të kontaktit

Pyesni rreth

ÇMIMEVE MË TË MIRA

PËRSE DENT DINAMO

E dimë që keni dyshimet tuaja, por ne jemi këtu për t'ju ndihmuar. Përveç të qenit të fokusuar te klientët, njerëzit na besojnë për këto arsye:

Çmimet më të mira të garantuara
Bashkëpunim me klinikat më të mira dentare
Lidhje me pacientë në mbarë Europën
Udhëzime dhe siguri për atë që ne ofrojmë
Vlerësimne nga më shumë se 10.000 pacientë të lumtur
Më shumë rreth nesh

Merrni një preventiv falas

PYESNI TANI

Dent Dinamo ka zgjedhjet e duhura për ju. Me ndihmën e klinikës sonë, ëndrra juaj do të realizohet. Trajtimet e protezave dhe implantet mund të jenë mjaft të kushtueshme, por jo me klinikën tonë. Dent Dinamo ka pajisjet dhe njohuritë më të mira në Shqipëri për t'ju udhëhequr nëpër dentistët më të kualifikuar në vendin tonë sipas problemit tuaj dhe me çmimin më të përballueshëm në Tiranë për ju. Zhvillimi i specialistëve tanë reflektohet ngadalë në çdo seancë, por reflektimi i plotë do të jetë në shërbimin përfundimtar. Dent Dinamo shquhet për stomatologët e saj, të cilët dallohen për profesionalizmin e tyre.

Que sont les prothèses dentaires ?

Protezat janë pajisje të lëvizshme, të cilat mund të zëvendësojnë dhëmbët që ju mungojnë dhe t'ju ndihmojnë të rivendosni buzëqeshjen tuaj. Ato janë prej akriliku, najloni ose metali dhe ndihmojnë në eliminimin e problemeve të shkaktuara nga boshllëqet që keni. Nuk ka rëndësi se nga cila sëmundje keni humbur dhëmbët, ajo që ka rëndësi është se protezat mund të ndihmojnë në përmirësimin e problemeve që krijohen, si efikasiteti i përtypjes, shqiptimi dhe të folurit. Ky trajtim mund të ndihmojë gjithashtu në parandalimin e lëvizjes dhe mbingarkimit të dhëmbëve të mbetur, si dhe humbjen e mëtejshme të dhëmbëve. Përmirësimet mjekësore kanë arritur në pikën që protezat tani mund të duken shumë realiste dhe natyrale dhe ju bëjnë të ndiheni mjaft rehat, megjithatë, mos harroni se protezat kërkojnë gjithashtu një përkushtim ndaj higjienës së mirë dhe kujdesit të rregullt dentar, pasi një gojë e shëndetshme është shumë e rëndësishme për ushqimin e mirë. 

Në varësi të dhëmbëve që keni humbur, do të keni probleme specifike. Humbja e dhëmbëve jo vetëm që do t'ju bëjë të dukeni më të vjetër, por gjithashtu do t'ju ulë muskujt e fytyrës. Përdorimi i protezave do të ndihmojë në përmirësimin e pamjes së buzëqeshjes suaj. Ata janë bërë në një mënyrë që të duken të ngjashëm me dhëmbët tuaj natyralë, kështu që profili juaj nuk do të ndryshojë shumë. Mbani në mend se protezat mund të jenë ose të plota, ku vishen nga pacientët të cilëve u mungojnë të gjithë dhëmbët ose në një nofull të vetme ose nga të dyja nofullat, ndërsa protezat e pjesshme të lëvizshme vihen nga pacientët të cilëve u mungojnë disa nga dhëmbët në njërën nofull, nofullën e sipërme ose të poshtme. Sidoqoftë, duhet t'i diskutoni planet me mjekun tuaj përpara se të bini dakord me ndonjë gjë. 

Megjithatë, në momentin që ju zgjidhni trajtimin e protezave, duhet të dini se ka një angazhim për këtë. Ju duhet të kujdeseni mirë për protezat tuaja dhe të siguroheni që t'i pastroni ato çdo ditë. Është thelbësore të dini se nëse nuk i pastroni ato çdo ditë, mund të keni edhe probleme. Kini kujdes në mënyrën se si i pastroni, pasi ato nuk pastrohen aq lehtë sa dhëmbët normalë dhe dentisti juaj mund t'ju sugjerojë gjithashtu një furçë të butë ose një të veçantë për protezat tuaja. Përveç kësaj, duhet të keni kujdes që të mos i thyeni. Ky është një problem i zakonshëm, por edhe nëse i prishni ato, mos u përpiqni t'i rregulloni vetë, pasi mund ta përkeqësoni. Gjëja më e mirë është të shkoni te dentisti juaj dhe ta lini t'i riparojë ato. Në këtë mënyrë ai/ajo mund të kontrollojë edhe arsyen e prishjes së tyre në radhë të pare. 

Kush ka Nevojë për një Trajtim Protezash? 

Pacientët kanë humbur dhëmbët për disa arsye, të tilla si prishja e dhëmbëve, frakturat në moshë madhore, një traumë në fëmijëri, apo edhe sëmundjet e mishrave të dhëmbëve. Në ditët e sotme tregohet se trajtimet e protezave kanë shpëtuar shumë njerëz nga ky problem. Njerëzit që kanë nevojë për trajtime të protezave janë kryesisht njerëz me ato probleme. Në momentin që përjetoni humbjen e dhëmbëve, do t'ju duhet një formë e protezës për të zëvendësuar dhëmbët që mungojnë. Implantet e protezave dhe protezat dentare mund të ndikojnë pozitivisht në jetën e dikujt, pasi ato ndihmojnë me mbështetjen për buzët dhe faqet dhe mund të korrigjojnë pamjen e shembur që ndodh pasi të humbni dhëmbët. Në fillim, dentisti juaj do të vlerësojë formën e protezës dentare që ju përshtatet më së miri për pjesën e mbetur të dhëmbëve si dhe për mënyrën tuaj të jetesës. Më pas, dentisti do të marrë matjet e nevojshme dhe do të krijojë modele të nofullave tuaja gjatë një vizite paraprake. Trajtimet e protezave do të funksionojnë në të njëjtën mënyrë si dhëmbët tuaj natyralë dhe gjithashtu indet e mishrave përreth. Stomatologët tanë mund t'ju ndihmojnë të zbuloni nevojën për dhëmbët tuaj, si dhe t'ju ofrojnë protezat më të përballueshme në Tiranë. 

Benefitet e Trajtimeve të Protezave

Pamja e buzëqeshjes suaj 

Nëse ju mungojnë dhëmbët, atëherë është normale që pamja e buzëqeshjes tuaj të mos jetë e njëjtë si më parë. Protezat, me siguri, mund t'ju kthejnë besimin tuaj për të buzëqeshur dhe t'ju japin një pamje natyrale realiste të profilit tuaj. Funksioni i tyre është t'ju japin mundësinë për të buzëqeshur lirisht përsëri, pa frikën e mendimeve të të tjerëve dhe gjithashtu mund t'ju ndihmojnë të reduktoni varjen në fytyrën tuaj.

Dieta e duhur

Kur ju viheni në një pozicion që ju mungojnë dhëmbët, atëherë është më se normale që do t'ju duhet të shmangni disa ushqime për faktin se nuk do të mund t'i përtypni ato. Në këtë situatë, shumica e njerëzve zgjedhin të ndalojnë fare konsumimin e tyre. Megjithatë, me ndihmën e protezave, ju do të jeni në gjendje të vazhdoni të hani ushqimet tuaja të preferuara dhe të përtypni ose konsumoni çdo lloj ushqimi që dëshironi.

Reduktoni çështjet e mëtejshme të shëndetit oral

Nuk ka rëndësi nëse ju mungojnë një ose më shumë dhëmbë nga goja, kjo do të rrisë rrezikun që të keni probleme të shëndetit oral, siç është sëmundja e mishrave të dhëmbëve. Mos e merrni si të mirëqenë, merrni masa për të parandaluar probleme më të mëdha sa më shpejt që të mundeni. Kur rivendosni dhëmbët tuaj natyralë me proteza, kjo do t'ju ndihmojë të zvogëloni rrezikun e këtyre problemeve dhe të rifitoni funksionin normal të dhëmbëve tuaj. 

Zgjidhje Afatgjatë

Protezat janë një zgjidhje më popullore për këtë problem, pasi ato janë më të përballueshme se implantet. Ju mund të mendoni se ato nuk do të zgjasin aq gjatë megjithatë, por protezat zgjasin rreth pesë deri në dhjetë vjet dhe duhet të dini se edhe kur keni një problem ose ato prishen, mund të bisedoni lehtësisht me dentistin tuaj për të kontrolluar nëse keni nevojë vetëm për riparim ose keni nevojë për një grup të ri. Çdo zgjedhje është shumë më e përballueshme se implantet. 

Pse Trajtimet e Protezave janë një Zgjedhje e Shkëlqyer në Shqipëri

Kur bëhet fjalë për shëndetin tuaj oral, normalisht dëshironi të jeni në duart e ekspertëve dhe kjo është arsyeja që jeni shumë të kujdesshëm përpara se të bëni zgjedhjen e duhur. Është krejtësisht normale që do të kërkoni për dentistët më profesionistë dhe më të mirëtrajnuar në Shqipëri. Dent Dinamo mund t'ju ofrojë ekipet më të mira të profesionistëve plotësisht të kualifikuar. Ne sigurohemi që të gjejmë ekipin më të mirë që mund të përballojë çdo problem që ka të bëjë me shëndetin tuaj oral dhe ju patjetër do të jeni të kënaqur edhe për çmimet e ulëta marramëndëse. Stomatologët tanë shqiptarë janë më se të gatshëm t'ju ndihmojnë me problemin tuaj, qofshi vendas apo të huaj. Protezat janë përmirësimi i shumë dimensioneve të jetës së përditshme, të cilat humbja e dhëmbëve mund t'ju heqë. Ne jemi këtu për të zhdukur frikën tuaj për të marrë një trajtim të keq dhe për t'ju treguar se si dentistët tanë plotësisht të trajnuar merren me çdo sëmundje ose shqetësim që keni me shëndetin tuaj oral. Dent Dinamo është burimi më i mirë në Tiranë për t'ju gjetur dentistët më të kualifikuar dhe secili prej tyre është në gjendje të flasë rrjedhshëm me ju nëse jeni një turist që vjen nga Mbretëria e Bashkuar, Franca, Italia apo Zvicra. Nëse jeni gati të bëni hapin tjetër dhe të gjeni një opsion të përhershëm buzëqeshjeje, mos hezitoni të na kontaktoni! 

Merrni ofertat e fundit!

E dimë që nuk do të dëshironit të humbisni një ofertë fantastike! Bashkohuni me buletinin tonë dhe merrni njoftimet tuaja direkt në mailin online!

    Suporti Live!
    sqAlbanian