Whatsapp +44 7362 050623

One of the quality leading dental destination in the region

Turizmi Dentar - Dent Dinamo - Sherbime Dentare

Gjeni ofertat më të mira për turizmin dentar në Shqipëri. Zgjidhni dentistin e duhur në Shqipëri për zëvendësimin e dhëmbëve tuaj. Çmimet më të mira për dentist në Shqipëri. Dent Dinamo mund t'ju ndihmojë të zgjidhni klinikën e duhur dhe paketat e duhura të turizmit dentar pa pasur nevojë të shqetësoheni për cilësinë e ndonjë procedure.

Merrni një përgjigje nga profesionistët

Udhëzime për zgjedhjen e klinikave më të mira dentare

Ju mund të zgjidhni klinikën që ju duket më e mirë

Image showing a beautiful view for patients that will choose dental tourism in Albania.

Turizmi Dentar - Dent Dinamo - Sherbime Dentare

Po planifikoni të kryeni trajtimet tuaja të kujdesit dentar dhe oral? Dëshironi të siguroheni me shërbimet më efikase dentare dhe në të njëjtën kohë të vizitoni një vend të mrekullueshëm? Atëherë ju sugjerojmë pa dyshim një nga alternativat më të mira në Evropë që përmbush plotësisht të gjitha kërkesat tuaja të turizmit dentar. 

Shqipëria është sot një nga vendet më të njohura për turistët dentarë nga e gjithë bota. Turizmi Dentar në Shqipëri u ofron turistëve një udhëtim unik dentar që nuk mund të përjetohet askund tjetër në Evropë. Tirana është një zgjedhje e shkëlqyer për kujdesin dentar jashtë vendit dhe nuk është e vështirë të kuptosh arsyet pse.

Çdo vit shtohet numri i udhëtarëve që vendosin të vizitojnë Shqipërinë si për turizëm ashtu edhe për të përmirësuar shëndetin e tyre dentar. Kështu, nëse po mendoni të planifikoni një udhëtim jashtë vendit për trajtim dentar, duhet ta konsideroni Shqipërinë si vendin tuaj pritës – është një vend ideal për ju për t'u çlodhur dhe për të përmirësuar shëndetin tuaj dentar.

Buzëqeshni & kurseni para

Me anë të turizmit dentar në Shqipëri ju mund të përfitoni një trajtim dentar profesional dhe të kurseni deri në 70% krahasuar me Europën.

Udhëtoni falas

E kuptuat saktë! Paketat tona përfshijnë bileta udhëtimi falas dhe shërbim taxi premium për të gjithë pacientët që na zgjedhin. 

Akomodim Falas

Përveç biletave falas, ju gjithashtu do perfitoni akomodim falas ne hotelin tonë gjatë gjithë udhëtimit tuaj në Shqipëri. 

Pushime Unike

Këtë herë, jo vetëm që do merrni buzëqeshjen që meritoni, por gjithashtu do të eksploroni Shqipërinë e mrekullueshme. Keni për ta dashuruar!

When we refer to dental tourism in Albania, then the first question that comes to our mind is: What has made dental tourism such a popular phenomenon? Well, apparently, the current reason why people have started traveling abroad in order to complete their dental treatments is the low cost. 

Këto ditë paketat e sigurimeve shëndetësore nuk mbulojnë të gjitha trajtimet dentare që janë të nevojshme për njerëzit. Fatkeqësisht, numri më i madh i trajtimeve dentare dhe orale nuk kanë qenë kurrë të arsyeshme apo me kosto efektive. Për këtë arsye, kur u shfaq fenomeni i turizmit dentar, atëherë kishte kuptim nisja e udhëtimeve jashtë vendit për të përfituar ato trajtime të kushtueshme dentare dhe në të njëjtën kohë për të kombinuar pushimet tuaja. 

Ky fenomen zhvilloi një treg tërësisht të ri që tani quhet turizëm dentar. Kjo situatë ju ofron mundësinë për të shijuar pamjet spektakolare dhe piktoreske, si dhe për të përfituar trajtime të kujdesit dentar të cilat janë të përballueshme dhe të cilësisë më të lartë.

Shqipëria ka shumë për t'u ofruar vizitorëve të saj, në kuptimin kulturor, natyror, turistik dhe shëndetësor. Për këtë arsye është padyshim një destinacion mjaft i pëlqyer për turizmin dentar.

Shqipëria dhe Turizmi Dentar: Çfarë Duhet të Dini

Ruajtja e shëndetit, përtëritja si dhe relaksimi plotë me eksperienca të pabesueshme. Kjo është ajo që Shqipëria ka për të ofruar për ata njerëz që kërkojnë një pushim të këndshëm dhe në të njëjtën kohë të fokusuar në shëndetin oral. Bukuritë dhe vlerat e jashtëzakonshme natyrore të vendit garantojnë një kohë të lirë e cila mund të kombinohet me përfitime shëndetësore dentare dhe orale. Një numër i madh shërbimesh dhe klinikash të specializuara mirëpresin qytetarët dhe vizitorët që duan të pushojnë.

Për më tepër, Shqipëria është kthyer në një nga vendet që ka cilësinë më të mirë kur përmendet për sa i përket praktikës moderne stomatologjike dhe kirurgjisë estetike. Për këtë arsye, nëse doni të përmirësoni shëndetin tuaj oral, atëherë Shqipëria është vendi ideal për ju.

Ajo që e bën veçanërisht tërheqës turizmin dentar në Shqipëri është çmimi për çdo procedurë krahasuar me vendet Europiane. Shqipëria ofron një gamë të gjerë shërbimesh dentare me cilësi të lartë me një kosto shumë më të ulët se shumë vende evropiane. Trajtimet kryhen nga stomatologë me përvojë dhe të specializuar në qendra moderne dentare dhe në kushte të jashtëzakonshme sigurie.

Në tërësi, paketat dentare që përfshijnë të gjitha detajet, janë gjithmonë të një standardi të lartë dhe mund të kombinohen me shërbimet e turizmit rekreativ.

Pse Njerëzit Zgjedhin Turizmin Dentar?

Statistikat tregojnë se pacientët e fushës stomatologjike lëvizin kur kanë motivimin e duhur. Këto motivime zakonisht përfshijnë:

  • diferenca e çmimit që justifikon lëvizjen dhe qëndrimin në një vend tjetër
  • cilësinë e lartë të shërbimeve të ofruara jashtë vendit
  • mundësia e njohjes me destinacionin dhe lehtësia e lëvizjes brenda qytetit
  • duke vizituar një destinacion turistik interesant dhe të shquar

Trajtimet dhe paketat kryesore

“All on 4”(4 implante) me 12/14 dhëmbë të fiksuar zirkoni

Transporti Aeroport-Hotel-Aeroport
Rimbursimi i biletës së parë të avionit vetëm për pacientin
Akomodimi në hotelin tonë për 5 netë qëndrimi (2 persona)
Rekomandime turistike për Tiranën
Proteza e përkohshme e lëvizshme ose fikse
Ortopantomografia (2D) / Skaneri 3D CBCT

“All on 4”(6 implante) me 12/14 dhëmbë të fiksuar zirkoni

Transporti Aeroport-Hotel-Aeroport
Rimbursimi i biletës së parë të avionit vetëm për pacientin
Akomodimi në hotelin tonë për 5 netë qëndrimi (2 persona)
Rekomandime turistike për Tiranën
Proteza e përkohshme e lëvizshme ose fikse
Ortopantomografia (2D) / Skaneri 3D CBCT

“All on 4”(8 implante) me 12/14 dhëmbë të fiksuar zirkoni

Transporti Aeroport-Hotel-Aeroport
Rimbursimi i biletës së parë të avionit vetëm për pacientin
Akomodimi në hotelin tonë për 5 netë qëndrimi (2 persona)
Rekomandime turistike për Tiranën
Proteza e përkohshme e lëvizshme ose fikse
Ortopantomografia (2D) / Skaneri 3D CBCT
Shiko të gjitha trajtimet

Cilat janë Kursimet e Kostos së Turizmit Dentar?

Njerëzit udhëtojnë në të gjithë botën për të përfituar një kujdes cilësor dentar për një zbritje të madhe në krahasim me çmimin që do të paguajnë në vendin e tyre. Çmimi mesatar është më i ulët se 40% deri në 80% më pak në krahasim me vendet e tjera evropiane.

Trajtimialbitfrukswiss
Të gjitha në 4€ 4.000€ 9.000€ 10.000£ 12.000CHF 17.000
Të gjitha në 6€ 5.000€ 11.000€ 13.000£ 16.000CHF 21.000
Të gjitha në 8€ 6.000€ 13.000€ 16.000£ 20000CHF 25.000
Zirconia Crown€ 250€ 500€ 650£ 800CHF 1.100
Dental Implant€ 400€ 1.500€ 1.600£ 1700CHF 3.000
Faseta Dentare€ 350€ 450€ 800£ 700CHF 1.450

Çfarë mund të bëni në Shqipëri dhe çfarë mund të vizitoni?

Pa dyshim, disa ditë nuk janë të mjaftueshme për të parë të gjitha bukuritë që ofron ky vend. Shqipëria ju ofron një gamë të gjerë mundësish që nuk duhet t'i humbisni. Le të eksplorojmë dhe kalojmë nëpër pamjet më të mira të Shqipërisë. 

Parku Kombëtar i Qafë Shtamës

Shijoni natyrën mahnitëse në Parkun Kombëtar të Qafë-Shtamës, i cili ndodhet në Shqipërinë qendrore dhe shtrihet në buzë të maleve, në veri të Tiranës, kryeqytetit të Shqipërisë. Ky park është i rrethuar nga pemë të gjelbra të larta, maja të larta, lugina si dhe si dhe kodra. Është një destinacion ideal nëse doni të eksploroni Shqipërinë në këmbë.

Muzeu Kombëtar Etnografik i Krujës

Explore the traditional house of Ottoman’s which is now a museum. At the National Ethnographic Museum of Krujë you can investigate the traditional Albanian life throughout the centuries. 

Kalaja e Krujës

Pranë Muzeut Etnografik Kombëtar të Krujës mund të zbuloni Kalanë e bukur të Krujës, e cila përfshin edhe Muzeun e Skënderbeut. Ju mund ta eksploroni këtë muze në vetëm disa orë, sepse është një muze relativisht i vogël. 

Muzeu Historik Kombëtar në Tiranë

Në Muzeun Historik Kombëtar mund të përfitoni një informacion më të detajuar mbi historinë e Shqipërisë. Pasi të vizitoni Muzeun Kombëtar, do të shikoni monumentet me një kuptim më të gjerë. 

Parku i Madh i Tiranës

Parku i Madh i Tiranës është destinacioni më i përshtatshëm nëse kërkoni një vend të qetë dhe piktoresk. Liqeni është vendi më i mirë për të shpëtuar nga vendet e Tiranës të cilat janë mbushura me njerëz. 

Kisha Orthodhokse Autoqefale

Kjo kishë ka një arkitekturë të spikatur, si nga jashtë ashtu edhe nga brenda. Një kishë moderne me një dizajn shumë të ndryshëm nga ai që shikojmë zakonisht. 

Arti dhe Historia Komuniste në Bunk'Art

Shfrytëzojeni rastin dhe vizitoni Muzeun Bunk'Art. Është një muze arti dhe historie pesëkatëshe që tregon të kaluarën komuniste të Shqipërisë. 

Sheshi Skënderbej

Sheshi i cili ndodhet në qendër të Tiranës mban emrin e heroit kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu. Vendngjarjet kryesore të festimeve në Tiranë dhe Shqipëri zhvillohen në shesh. Rreth tij mund të eksploroni shumë atraksione, si Pallati i Kulturës, Xhamia e Et’hem Beut, Kulla e Sahatit, Biblioteka Kombëtare si dhe Ministri të ndryshme të Shqipërisë. 

Kulla Historike e Sahatit të Tiranës

Kulla historike e Sahatit gjendet në Sheshin Skënderbej. Kulla ju ofron një pamje mahnitëse të gjithë Tiranës.  

Një galeri magjepsëse e artit që do të tërheqë menjëherë interesin tuaj. Në Artin Historik të Galerisë Kombëtare, mund të gjeni më shumë se 4100 vepra arti nga artistë vendas si dhe ndërkombëtarë. 

Sheshi Nënë Tereza

Vizitoni një tjetër vend magjepsës ku mund të vëreni një mënyrë jetese të përditshme shqiptare. Sheshi Nënë Tereza është shtëpia e Universitetit të Tiranës dhe gjithashtu një vend interesant për të bërë disa foto unike.

Dajti Ekspres

Ndiqni një udhëtim 1 kilometër të gjatë dhe eksploroni pikat kryesore të Tiranës. Në krye të Dajtit Ekspres mund të gjeni një kompleks turistik me restorante dhe hotele si dhe një pamje spektakolare të Tiranës. Ky vend quhet “Ballkoni i Tiranës” dhe arsyeja është e dallueshme. 

Parku Kombëtar i Malit të Dajtit

Mali i Dajtit është një nga vendet më tërheqëse në Tiranë. Ju mund ta shikoni atë gjatë udhëtimit me teleferik, me makinë ose madje mund të bëni shëtitje dhe të eksploroni çdo cep unik të tij. Ka shumë rrugë që të çojnë në pyje dhe përgjatë kreshtave, ku mund të gjeni pamje fantastike dhe piktoreske.

Kalaja e Prezës në Tiranë

Në qendër të Tiranës mund të gjeni rrënojat e Kalasë së Prezës, e cila ju kthen disa shekuj pas. Ka katër kulla dhe aty mund të eksploroni shumë kafe apo restorante të ndryshme ku mund të pushoni dhe të shijoni pamjen e bukur. 

Xhamia Baitul Avval

Vizitoni një nga xhamitë më të mëdha në Shqipëri. Xhamia Baitul Avval ndodhet në kryeqytetin e Shqipërisë dhe është padyshim më e madhja në Tiranë. 

Kopshti Botanik i Tiranës

Kopshti Botanik i Tiranës u hap në vitin 1964 dhe mbulon 15 hektarë. Ka lloje të panumërta bimësh dhe lulesh që mund t'i admironi.

Duke qenë një vend i vogël, Shqipëria ju jep mundësinë të eksploroni kaq shumë vende, si dhe të pushoni dhe shijoni pamjet piktoreske në të njëtën kohë. 

Pse të Zgjidhni Dent Dinamo për Turizmin Dentar

Dent Dinamo cooperates with clinics that offer dental services of an excellent quality. The dental clinics in Tirana that Dent Dinamo represents are specialized in Oral Implantology, Cosmetic Dentistry as well as Dental Care. With Dent Dinamo you can experience the most remarkable dental vacation in Albania also well known as affordable dental tourism in Albania.

Çdo klinikë ka një strukturë mikpritëse dhe ftuese. Kjo vjen nga çmimet konkurruese që ofron turizmi dentar në Shqipëri si dhe nga pajisjet moderne që ofrojnë klinikat dentare në Dent Dinamo. 

Në Dent Dinamo besojmë se pacientët tanë nuk janë thjesht turistë për ne, por pacientë, me veçanti dhe ndjeshmëri ndaj kohës, vizitave, saktësisë së trajtimit si dhe përfundimit të “udhëtimit”. Akset kryesore të filozofisë sonë janë shëndeti, funksionaliteti, forca, cilësia, si dhe përpjekja jo vetëm për më të mirën, por për të përsosurën. 

Ne plotësojmë të gjitha nevojat tuaja dentare dhe ofrojmë shërbime moderne dhe konkurruese turistike në Shqipëri. Synimi ynë është të ofrojmë kujdesin më të mirë dentar të mundshëm për ju dhe të krijojmë një eksperiencë të këndshme qëndrimi në Shqipëri ndërkohë që ju përfundoni trajtimet tuaja dentare. Ne ju sigurojmë kujdesin më të jashtëzakonshëm dentar dhe profesional. Ju mund t'i besoni pa dyshime Dent Dinamo-së për Turizmin tuaj Dentar në Shqipëri!

Si Funksionon Turizmi Dentar në Dent Dinamo

Në Dent Dinamo ne kemi vendosur një rregull për të gjithë procesin e pushimeve tuaja dentare në Shqipëri, për të kaluar kohën tuaj në mënyrë efikase. Në këtë rast, ne do të kemi një plan efektiv pavarësisht distancës dhe kufizimeve kohore të procedurës suaj të trajtimit dentar. Plani juaj i turizmit dentar do të ndahet dhe organizohet në hapat e mëposhtëm:

Hapi 1

Pasi të keni kontaktuar me Dent Dinamo, atëherë do të informoni klinikën dentare për të gjitha detajet e nevojshme të historikut tuaj mjekësor dhe dentar në mënyrë që të mblidhen të gjitha të dhënat e duhura dentare (rrezet x, e kështu me radhë). Kjo do të na japë mundësinë për të formuluar dhe organizuar një plan trajtimi të personalizuar i cili do të bazohet në të gjitha nevojat, kërkesat dhe pritshmëritë tuaja dentare. Pikërisht në këtë moment, ju do të informoheni për çmimin dhe kohëzgjatjen e planit tuaj të trajtimit dentar. Një nga dentistët tanë do t'ju prezantojë me programin tuaj të trajtimit, nëpërmjet e-mail-it ose skype. Në këtë mënyrë, ju do të keni një shpjegim të detajuar të opsioneve të ndryshme të trajtimit që do të keni. Në të njëjtën kohë, ju do të keni mundësinë të bëni çdo pyetje që mund t'ju shqetësojë dhe dentistët tanë do t'ju përgjigjen pa dyshim të gjithave.

Hapi 2

Pasi të kemi një marrëveshje, për planin e propozuar të trajtimit, atëherë përfaqësuesit e kujdesit për pacientët e Dent Dinamo do t'ju ndihmojnë me rezervimet e fluturimeve si dhe akomodimin tuaj. Në varësi të nevojave tuaja për trajtim dentar, kompania jonë do t'ju referojë në klinikën më të përshtatshme dentare të rrjetit të Dent Dinamo-së. Në këtë rast, ne do të rezervojmë takimet e duhura dhe të nevojshme për nevojat tuaja dentare. 

Hapi 3

Al suo arrivo, possiamo organizzare il suo trasporto alla clinica dentale dove incontrerà i nostri dentisti specializzati, avrà un esame e alla fine la clinica raccoglierà le informazioni diagnostiche aggiuntive che sono necessarie per completare tutte le fasi diagnostiche. La fase finale del trattamento sarà discussa in anticipo e poi il vostro trattamento inizierà.

Hapi 4

Gjatë gjithë kohës së qëndrimit tuaj dhe për sa kohë që plani juaj i trajtimit është në zhvillim e sipër, një nga përfaqësuesit tanë do të jetë sërish në dispozicionin tuaj, për të organizuar aktivitetet e kohës së lirë që mund të dëshironi të përfundoni.

Hapi 5

Just as soon as you leave for your homeland, you will be provided with all the documentation of your dental work and the x-rays that we will take to our dental clinic. What’s more, we are sure that you will leave with very good memories and impressions, as all the staff and dentists of Dent Dinamo will do their best in order to make your stay in Albania a pleasant and relaxing experience. In the end, leaving a nice dental tourism in Albania review will help others discover this amazing opportunity too.

Na ndiqni në Instagram

Zgjidhni Dent Dinamo dhe Turizmin Dentar Sot!

Dent Dinamo ju jep të gjithë informacionin e nevojshëm dhe këshillat më të përshtatshme për nevojat tuaja dentare, në mënyrë që të shijoni udhëtimin tuaj Dentar në Shqipëri.

Contact us now and we will advise you step by step for every dental treatment that you need or any dental tourism in Albania packages.

A keni ndonjë pyetje? Një nga ekspertët tanë do t'ju ndihmojë    Duke klikuar butonin "Dërgoni" më poshtë, pranoj që një specialist i Dent Dinamo mund të më kontaktojë me mesazhe me tekst ose telefonata në numrin e telefonit të dhënë nga unë në lidhje me ofertat e Dent Dinamo dhe nuk kërkohet pëlqimi për të bërë një blerje. Informacioni juaj mblidhet dhe përdoret në përputhje me politikën e privatësisë.

    Suporti Live!
    sqAlbanian